V ponedeljek, 19. 1. 2015, smo se drugošolci odpravili v Arboretum  Volčji Potok. Tam sta nas v dnevnem centru šolskih in obšolskih dejavnosti sprejeli učiteljici, ki sta nas popeljali skozi celoten naravoslovni dan.

V učilnici smo spoznali, da je arboretum zbirka dreves in grmov. V svoji zbirki  imajo preko 4500 domačih in tujih rastlinskih vrst dreves, grmovnic in drugih rastlin iz celega sveta. Po malici smo se odpravili raziskovat. Spoznali smo veliko dreves, njihovih listov in plodov, rosarium, francoski park in se igrali detektive.  Obiskali smo tudi hiško iz bambusa ter si ogledali kaktuse in orhideje. Za nagrado pa smo smeli pokukati še k dinozavrom. Ko smo se ponovno vrnili v učilnico, smo rastline, živali, plodove in liste, katere smo našli ali videli v parku,  označili na učnem  listu.

Ponovili smo, kaj smo se novega naučili in se polni vtisov in novega znanja vrnili v Zagorje.

Drugošolci