Ustvarjalci ID »Ustvarjalnice« smo sodelovali na likovnem natečaju, ki ga je ob svetovnem dnevu človekovih pravic razpisalo Društvo za združene narode za Slovenijo. Ustvarjali smo na temo »medkulturnega dialoga«, skozi risbo smo izražali svoje vtise in razmišljanja o zavedanju lastne kulture in spoštovanju drugih kultur.

Med poslanimi likovnimi deli je strokovna komisija nagradila likovni deli:

»Vsi ljudje mečemo enako senco«, avtorica Sara Magdič,

»Vsi ljudje mečemo enako senco«, avtorica Nuša Petek.

Nagrajenki sta bili povabljeni na proslavo ob dnevu človekovih pravic, kjer so razglasili najboljša dela nagradnega natečaja in podelili nagrade.

Na proslavi, ki je bila v torek, 9. 12. 2014, v dvorani Univerze v Ljubljani je zbrane nagovoril tudi predsednik Državnega zbora dr. Milan Brglez, ki je mladim ustvarjalcem še posebej predstavil Konvencijo o otrokovih pravicah, govor pa zaključil s citatom Eleanor Roosevelt: »Na koncu koncev, kje se začenjajo splošne človekove pravice? Na malih krajih, blizu doma …Taki kraji so tam, kjer vsak moški, ženska in otrok zahtevajo enako pravico, enako možnost, enako dostojanstvo brez diskriminacije. ”

Mojca Urbanija