Tale šola je pa res hecna! Namesto da bi učenci pridno sedeli, razmišljali, študirali knjige, se poglabljali v snov in pisali, včasih kdaj tudi risali, se ukvarjajo s poskusi, ves čas nekaj raziskujejo in debatirajo. Vse morajo preizkusiti na lastni koži. Vsako minuto nekaj počnejo, kar naprej se jim nekaj dogaja.

Izdelujejo plakate, v skupini iščejo rešitve na čudna učiteljičina vprašanja, v kuhinji izvajajo čira-čira, ustvarjajo razne razne stvari.

Kaj vse so že letos počeli… ?

–          Izdelali so čisto pravi vulkan.

–          Se spremenili v gasilce in močno zalili drevesa na travniku.

–          V kuhinji so iz belega sladkorja naredili sladko karamelo.

–          Z limonsko kislino so čistili bakrene kovančke.

–          Doma so izdelali čisto prave inštrumente in jih predstavili v šoli. Kako uporabni so bili! Prava paša za oči in ušesa.

–          Telovadnico so spremenili v cesto, se prelevili v prometne znake in vozila ter tako urili obnašanje v prometu.

–          Izdelovali so razne izdelke, takšne praktične in takšne za okras. Kar pridite jih kaj pogledat!

–          Urejali so šolski vrtiček in si privoščili korenček, ki so ga sami posejali.

–          Spremenili so se v vodo in s plesom ponazorili, kako voda potuje do naših hiš.

–          Opazovali so rast rastlin v razredu.

–          Ogledali so si video posnetke s tematskimi vsebinami.

–          Igrali so se prijateljske igre.

Predvsem pa so se ogromno naučili. Tudi, če jih ne najdemo vedno v klopeh – poglobljene v knjige, se naši učenci veliko naučijo. Na Podkumu imamo same male znanstvenike.J

Galerija slik: