V sredo, 16 aprila, se je dramska skupina naše šole z gledališko igro Vike Grobovšek Noč, ko je posijalo sonce predstavila na območnem srečanju lutkovnih otroških gledaliških skupin.

Za glasbeno opremo igre je poskrbela Urška M. Luzar, za sceno in kostume pa Barbara Lekše.

Predstavo si je ogledal tudi strokovni spremljevalec Gašper Jarni.

Igrali so Ema Kurent, Primož Pungartnik, Tim Groboljšek, Ana Lina Čokl, Zala Drnovšek, Eva Pušnik, Pika Zakonšek, Jasmina Mešaljić, Janja Hauptman, Jaša Hrovat, Klavdija Hribar, Rebeka Fele in Nika Kočnar.

Predstava govori o najstniku Mihi, ki je zaljubljen v Urško. Ima tudi sestro Majo, s katero sta si različna kot dan in noč. Ko se na pamet uči pesmico Franceta Prešerna Povodni mož, sanjari, da bo nekoč pesnik, pisatelj, znanstvenik ali celo vesoljec. Nekega dne si zaželi, da bi ga obiskali vesoljci, in to se tudi zares zgodi, takrat pa je zmešnjava na vrhuncu.

Ker predstave brez odziva publike ni, smo veseli, da lahko rečemo, da nam je le-ta zelo uspela. Na odru smo uživali in bili na koncu zadovoljni z rezultatom večmesečnega dela.

Mateja N. Praunseis

VIDEO

 

GALERIJA SLIK:

 

 

(Skupno 171 obiskov, današnjih obiskov 1)